Zákaznícka linka:0911 728 177

A+ A A-

V čom sme iní?

  • Non stop poradenstvo a servis
  • Možnosť vyskúšať si tovar z nášho e-shopu v našej predajni
  • Možnosť využiť internetové zľavy z nášho e-shopu v našej predajni
  • Vernostné zľavy pre stálych zákazníkov
  • Zápožičný kočík v prípade reklamácie
  • Promptné vybavenie objednávky aj reklamácie
  • Osobný prístup k Vašim individuálnym požiadavkám
  • Prezentácie montáže a správneho používania autosedačiek
  • Prezentácie a montáž detskej postieľky, prebaľovacích pultov, ohrádok a iných montovateľných tovarov

Detské Kočíky-Ako vybrať detský kočík

Ako vybrať kočík?

Výber detského kočíka vyžaduje dôkladnú prípravu

Detský kočík musí čo najlepšie vyhovovať vám a vášmu bábätku. Vhodne vybraným detským kočíkom predídete neskorším zdravotným komplikáciám a ďalším problémom.

Najdôležitejším kritériom pri výbere detského kočíka je jeho bezpečnosť a pohodlie pre vaše dieťa. Ale aj keď túto možnosť nemáte, vychádzajte čo najviac z potrieb dieťaťa. Novorodenec potrebuje hlavne ochranu a pokoj hlbokého kočíka, zatiaľ čo batoľa chce sledovať svoje okolie.

Detský kočík by mal tiež vyhovovať životnému štýlu celej rodiny - myslite napríklad na to, ako často a do akého terénu budete vyrážať, či plánujete nejaké dlhšie cesty (dovolenka a pod) alebo na výšku a silu všetkých členov rodiny, ktorí budú s kočíkom manipulovať.Dôležité body pre výber kočíka

Rozmery destkého kočíka

Vhodné rozmery detského kočíka sú asi do 80 centimetrov šírky. Ak máte v dome úzke dvere či malý výťah, radšej sa zaujímajte ako o veľkosť kočíku, tak dverí. Pri výbere výšky kočíka myslite aj na seba - stráviť prechádzku v neustálom zhrbení nie je príjemné, ani zdravé.


Váha destkého kočíka

Ak budete musieť často jazdiť mestskou hromadnou dopravou či prekonávať zložitejšie terén, orientujte sa tiež podľa hmotnosti kočíka. Tá sa pohybuje medzi desiatimi a devätnástich kilogramy, hlboké kočíky sú všeobecne ťažšie ako športové.


Skladnosť destkého kočíka

Ak budete kočík prevážať autom, orientujte sa na model, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché zloženie a vojde sa do kufra auta.


Stabilita destkého kočíka

Najmä deti po prvom polroku života už sa záujmom objavujú svet okolo seba. Myslite na to, či dieťa, vykláňajúce sa za niečím zaujímavým, nemôže kočík prevrátiť.

Kolesá destkého kočíka

Pre pevné terény (chodníky a spevnené cesty) postačia malé umelé kolieska, pevnejšie nafukovacie kolieska  sú vhodné do ťažkého terénu v prírode ideálne s hlbším vzorkou.

Pásy destkého kočíka

Troj-alebo päťbodové upínacie pásy nájdete u väčšiny kočíkov. Päťbodové sú o niečo bezpečnejšie, hlavne pre staršie deti.


Výbava destkého kočíka

Nákupný košík, prehadzovacia rukoväť či pláštenka patrí u naprostej väčšiny kočíkov k samozrejmostiam. Určite ale oceníte aj ďalšie drobnosti - napríklad slnečník, sieť proti hmyzu, nánožník či priestrannú tašku na plienky a iné potrebné potreby.

 


Kočíky na troch, alebo na štyroch kolesách?Jednou z prvých otázok pri výbere kočíka je: tri, alebo štyri kolesá?

Stabilita kočíka

Pri nasledovnom kritériu jednoznačne víťazí štvorkolesový kočík. Neprevráti sa, ani keď vaše dieťatko v snahe sledovať, čo sa okolo neho deje, z kočíka doslova "vylieza", ani pri nájazdoch na obrubníky alebo schody. Trojkolesový kočík má naopak nízku stabilitu. Aj tu ale záleží na konkrétnom modeli. Rozostup kolies sa u jednotlivých prevedení trojkolesových kočíkov líši čím väčší rozstup, tým lepšiu stabilitu kočík má. Nezanedbateľný vplyv má aj umiestnenie ťažiska kočíka - u niektorých trojkolesových kočíkov je zbytočne vysoko a tak stabilitu ešte znižuje.


Bezpečnosť kočíka

Trojkolesové kočíky kočíky určené do terénu si vonku poradia pomerne dobre, väčšinou sú vybavené aj brzdou na rukoväti. U lacnejších modelov však hrozí "vybehanie" brzdy, blokujúce predné koliesko. To sa potom natáča všetkými smermi a bezpečnosť pri jazde zo svahu sa rapídne zníži.


Skladnosť kočíka

Užšia a vyššia konštrukcia trojkolesového kočíka zaberá pri státí menej priestoru, často je priamo aj dizajn tvorený kompaktnejšie, než napríklad u hlbokých štvorkolesových kočíkov.Veľa mamičiek preferuje trojkolesové kočíky ak si však ani po vyskúšaní niekoľkých modelov v obchode nie ste istý, radšej neriskujte - štvorkolesový kočík možno nie je tak dynamický, rozhodne vás ale ničím nezaskočí.

 

Dvojičkové kočíky

Golfové

Hlboké

Kombinované

Športove

britax-b-dual-cervena multiway-complete---sapphire-modry3 _vyr_996p53_nomad_formula_strata  fusion-set-hneda  p08_slalom_silla1

 

 

Doručujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Beluša, Bernolákovo, Bojnice, Bošany, Brezno, Brezová pod Bradlom, Bytča, Čadca, Čaňa, Čierna nad Tisou, Čierne, Čierny Balog, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Dvory nad Žitavou, Fiľakovo, Gabčíkovo, Galanta, Gbely, Gelnica, Giraltovce, Handlová, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hriňová, Humenné, Hurbanovo, Ilava, Ivanka pri Dunaji, Jarovnice, Kežmarok, Kolárovo, Komárno, Komjatice, Košice, Kráľovský Chlmec, Krásno nad Kysucou, Kremnica, Krompachy, Krupina, Kúty, Kysucké Nové Mesto, Lednické Rovne, Lendak, Leopoldov, Levice, Levoča, Lipany, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Močenok, Modra, Moldava nad Bodvou, Myjava, Námestovo, Nemšová, Nesvady, Nitra, Nižná, Nová Baňa, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky,Oščadnica, Palárikovo, Partizánske, Pavlovce nad Uhom, Pezinok, Piešťany, Podbrezová, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rabča, Rajec, Raková, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Skalité, Sládkovičovo, Sliač, Smižany, Snina, Sobrance, Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Strážske, Stropkov, Stupava, Sučany, Svätý Jur, Svidník, Svit,Šahy, Šaľa, Šamorín, Šaštín - Stráže, Šenkvice, Šoporňa, Štiavnik, Štúrovo, Šurany, Terchová, Tisovec, Tlmače, Topoľčany, Tornaľa, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Trstená, Turany, Turčianske Teplice, Turzovka, Tvrdošín, Tvrdošovce, Veľké Kapušany, Veľké Rovné, Veľké Úľany, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Veľký Šariš, Vráble, Vranov nad Topľou, Vrbové, Vrútky, Vysoké Tatry, Zákamenné, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Želiezovce, Žiar nad Hronom, Žilina...

Kontakt

Dana Šillerová - BARBORA
Námestie slobody 31
971 01 Prievidza
Tel.: 0911 728 177
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok: 09:00 – 18:00
Sobota: 09:00 – 12:00
Nedeľa: zatvorené
Na telefóne: 08:00 – 20:00

europeansolution.eu

Login orLOG IN